
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 8 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 8068
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15437
Ext.Price$0.15437
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15437 | $0.15437 |
| 10 | $0.13891 | $1.38910 |
| 50 | $0.12499 | $6.24950 |
| 100 | $0.11183 | $11.18300 |
| 500 | $0.10006 | $50.03000 |
| 1000 | $0.08953 | $89.53000 |
| 3000 | $0.08415 | $252.45000 |
| 5000 | $0.07909 | $395.45000 |
